Poika ako tanečný partner

Žonglérske disciplíny sú fantastickým medzičlánkom k rozpohybovaniu svojho tela smerom k tancu. Pokiaľ sa pri samotnom tanci cítite neisto alebo dokonca trápne, či už pri spoločenských udalostiach, alebo chvíľach, keď vám nečakanie niekto vojde do kuchyne, zatiaľ čo sa vlníte pri sporáku, točenie s poikami je jedna z vecí, ktorá vám príjemným spôsobom môže pomôcť k tanečnému sebavedomiu.

Pri manipulácii s poikami sa totiž väčšina pozornosti – vašej aj potenciálnych divákov – zameriava priamo na ne, a zároveň máte doslova vo vlastných v rukách určitý záchytný bod na ktorý sa môžete upriamiť, zatiaľ čo sa vaše telo pohybuje pristorom, a dostať sa tak do flow rýchlejšie ako pri učení sa klasických tanečných techník.

Má to však samozrejme aj zápornú stranu 😀 Keď to s tou nevšímavosťou k prejavu vlastného tela preženiete, mohli by ste dopadnúť ako ja, keď som sa prvý krát pri točení videla na videu… Síce poiky krúžili pekne plynulo a harmonicky, no „zvyšok“ môjho tela už na tom tak dobre nebol. A tak som následne pracovala aj na postoji vlastného tela, mimiky, rúk… Ale vďaka zvyku sústrediť sa na poiky som sa v tom cítila dobre, a časom to začlo na seba plynule naväzovať.

Dodnes si však pamätám ako som po mnohých rokoch mala krátky tanečný vstup na jednom predstavení bez akýchkoľvek žonglérskych rekvizít, a priznám sa, že som sa cítila trochu zmätene a osamelo. 😀 S poikami v tom totiž nikdy nie ste sami. 🙂 A tak si ich prizvem na pomoc aj do tohto článku, a možno vám to povedia lepšie ako ja. A ak ste zvedaví na ďaľší level, točenie so ohnivými poikami, natočili sme pre Vás aj priebeh lekcie ako od obyčajného točenia k tomu magickému… 🙂

Performance artistka, ktorú baví hľadať vlastné cesty pohybu v tanci aj v živote, posúvať mentálne aj fyzické limity a vytvárať vedomý priestor pre radosť zo života. Sprevádza ľudí na ceste k vlastnej sebavedomej fireshow improvizácii, ktorá vnesie do vášho života magickú esenciu tvorivej sily. Ako sa sem dostala si prečítate tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú spracované iba za účelom vyriešenia vašej požiadavky.

  • Ako vyzerá lekcia ohňovej šou?

    Nahliadnite do zákulisia netradičnej výučby točenia s ohňom.

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Stretnime sa na Facebooku